FAQ

Ilu fotografów będzie na naszym ślubie?

Fotografujemy zawsze we dwóch. To standard gwarantujący Wam zdjęcia z różnych perspektyw. Emocje nowożeńców, emocje rodziny i np. buszujące w kościele dzieci.

Na jakim sprzęcie pracujemy?

Pracujemy na co najmniej czterech profesjonalnych lustrzankach Nikona i kilku jasnych obiektywach. Dysponujemy zestawem lamp błyskowych, które umożliwiają nam fotografowanie zabawy weselnej nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Nie ma obaw o awarię sprzętu.

Co zawiera cena za reportaż ślubny?

Fotografowanie przez dwóch fotografów dniu ślubu (około 10 godzin), sesję w dniu ślubu, galerię zdjęć online oraz doskonałej jakości odbitki .

Chcielibyśmy by reportaż ślubny był dłuższy niż 10 godzin…

10 godzin to standardowa długość fotografowania w dniu ślubu. Jesteśmy przekonani, że w tym czasie zdążę uchwycić Wasz ślub. W czasie spotkania opowiedzcie o planowanym ślubie – może okaże się, że dłuższy reportaż ślubny będzie konieczny w Waszym przypadku. Pomożemy Wam dobrać właściwy czas fotografowania i podamy ostateczną cenę uwzględniającą dodatkowy czas.

Czy cena fotografii ślubnych zawiera dojazd?

Tak. Ceny podane ofercie zawierają dojazd w Trójmieście.

Dojeżdżamy na wesela. Do wesel, które odbywają się poza Trójmiastem doliczamy koszt benzyny.

Ile dostaniemy zdjęć ze ślubu?

Oddajemy minimum 250 zdjęć w formie galerii online, oraz pliki fotografii w jakości do druku w laboratorium. Zazwyczaj jest ich jednak więcej. Jest to optymalna ilość fotografii jaką można obejrzeć z ciekawością, bez wrażenia, że oglądacie film poklatkowy.

Jak wygląda praca fotografa w dniu ślubu?

Na ślubie cywilnym i kościelnym nasza praca wygląda podobnie. Zaczynamy od fotografowania detali, następnie jesteśmy przy przygotowaniach itd. Jesteśmy z Wami podczas ceremonii ślubnej i na weselu do oczepin.

Sesja ślubna

Sesję ślubną warto zrobić tuż po ceremonii, a przed rozpoczęciem wesela. Sesja fotograficzna w dniu ślubu trwa ok pół godziny. Serdecznie zapraszamy na sesję narzeczeńską. To świetny sposób na próbę w pozowaniu.

Detale 

Przed ślubem prosimy abyście przygotowali i zebrali w jednym miejscu zaproszenia ślubne, biżuterię, kwiaty, muszkę, poszetkę, buty itp. Fotografowanie w dniu ślubu zaczynam od detali. W tym czasie Wasi bliscy zdążą przyzwyczaić się do naszej obecności. Po detalach zaczynamy fotografować przygotowania. Zdjęcia z ubierania sukni ślubnej robimy kiedy panna młoda ma ją już na sobie i mama lub świadkowa pomaga zawiązać lub zapiąć suknię. Szanujemy Waszą prywatność dlatego staramy się fotografować tylko w momentach, w których czujecie się komfortowo.

Ceremonia

Przed ceremonią Pary Młode udają się na błogosławieństwo rodziców. Jeśli chcecie by był to moment tylko dla Was i rodziców to mi o tym powiedzcie. Staramy się fotografować wszystkie ważne momenty, ale tak jak wspomnieliśmy wcześniej, chcemy byście czuli się komfortowo.

Po ślubie i weselu

Pracę kończymy parę minut po północy. Jeśli odbywa się rzut muszką i welonem tzw. oczepiny, wówczas jest to ostatni moment, który rejestrujemy. Wszystko co chcielibyście mieć na zdjęciach (atrakcje, tort itp.) prosimy by odbyło się do północy. Zdjęcia po selekcji i obróbce są gotowe w ciągu dwóch tygodni od dnia wesela postaci galerii online.

O której godzinie zaczynamy pracę podczas reportażu ślubnego?

Pracę zaczynamy zazwyczaj godzinę przed założeniem sukni ślubnej przez Pannę Młodą. W tym czasie fotografujemy detale tzn. zaproszenia ślubne, obrączki, bukiet, suknia ślubna, spinki do mankietów pana młodego itp. Potem uwieczniamy na zdjęciach końcówkę makijażu i ubieranie sukni ślubnej czy wiązanie krawata / zakładanie muchy. W tym czasie rodzina i świadkowie, którzy spędzają z Wami czas przy przygotowaniach przyzwyczajają się do fotografa i obiektywu.

Czym różni się sesja w dniu ślubu od sesji w innym dniu?

Sesja w innym dniu jest dłuższa. W dniu ślubu na zdjęcia w plenerze poświęcamy maksymalnie pół godziny, nie chcemy Was porywać na dłużej bo goście weselni mogliby się niecierpliwić. Pół godziny wystarczy w zupełności by uzyskać  ciekawe i różnorodne ujęcia.

Co to takiego sesja narzeczeńska i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Jeśli nie mieliście jeszcze żadnego doświadczenia przed obiektywem, czujecie się swobodnie i naturalnie sesja narzeczeńska jest doskonałym sposobem na nabranie pewności siebie przed obiektywem. Najbardziej popularnym pomysłem wykorzystania zdjęć z sesji zaręczynowej jest album dla rodziców, który możecie wręczyć swoim rodzicom podczas wesela.

Zdecydowaliśmy się na wybór Foto Raro, jaki jest następny krok?

Cieszymy się, że będziemy mogli sfotografować Wasz ślub i wesele.

Po podjęciu przez Was tej decyzji podpisujemy umowę i pobieramy zadatek w wysokości 30% umówionej kwoty. Druga rata naszego rozliczenia jest pobierana do dnia wesela. Wszelkie dane dotyczące płatności (numer konta, kwoty) są podane w umowie, którą wcześniej przekażę na wskazany adres e-mail.

Na kilka tygodni przed ślubem skontaktujemy się z Wami by dowiedzieć się jak wygląda zaplanowany przez Was harmonogram dnia. Zależy nam na efektywnym wykorzystaniu czasu tak byście otrzymali jak najwięcej ciekawych zdjęć.

Kiedy otrzymamy gotowe zdjęcia?

W ciągu dwóch tygodni po ślubie otrzymacie cały materiał  postaci galerii online (zdjęcia po obróbce).

Ile czasu podczas wesela powinniśmy zarezerwować na zdjęcia z rodziną?

Zdjęcia pamiątkowe z rodzicami, dziadkami, świadkami zajmują w dniu ślubu z reguły 10-15 minut. Wszystko zależy od ilości osób, z którymi chcecie mieć takie ujęcia. Koniecznie powiedzcie nam o tym gdy ustalamy rozkład dnia, wówczas wspólnie możemy znaleźć najlepszy czas na wykonanie takich fotografii.

Chcielibyśmy zachować prywatność naszych zdjęć – czy jest to możliwe?

Staramy się pokazywać jak najwięcej reportaży ślubnych i sesji fotograficznych na fB i stronie internetowej. Jest to kanał promocji naszej pracy i dzięki temu trafiliście do nas. Jeśli jednak chcielibyście zachować anonimowość to powiedzcie o tym podczas naszego spotkania.

Jak długo archiwizowane są nasze zdjęcia ślubne?

Fotografie z Waszego wesela lub sesji (w formie .RAW – oryginalne pliki, prosto z aparatu) są przechowywane przez ok 3 miesiące po oddaniu zdjęć w postaci linku. Przez 12 miesięcy przechowujemy zdjęcia poddane obróbce.

Zachęcamy do archiwizacji plików, do których otrzymujecie od nas link. Najlepiej będzie jeśli skopiujecie je w kilku wersjach. Moim zdaniem najbardziej trwała jest archiwizacja w formie wydrukowanej – album ślubny lub odbitki, ale cyfrowe kopie w kilku miejscach też powinny spełnić swoje zadanie.

Przypadki losowe / jeśli nie będziecie mogli sfotografować naszego wesela?

Nie wyobrażamy sobie niewywiązania się z podpisanej umowy. Gdyby stało się coś, co uniemożliwiłoby nam obecność na Waszym weselu, na pewno zapewnimy  godne zastępstwo.